Wakacje

Różnice: pokój hotelowy, studio i apartament?

Rezerwując nocleg w hotelu warto wiedzieć jakie są rodzaje pokoi hotelowych. Ułatwi nam to zadanie zwłaszcza podczas rezerwacji online, gdzie często używa się zagranicznych nazw. Pokoje dzielą się nie tylko ze względu na ilość łóżek (SGL – jednoosobowe, DBL – dwuosobowe z jednym łóżkiem, TWN – dwuosobowe z dwoma łóżkami, TRPL – trzyosobowe, zazwyczaj jedno podwójne łóżko i jedno pojedyncze).

Pokoje można jednak podzielić przez wgląd na wyposażenie wnętrza.

  • Pokój standardowy (standard room) to pomieszczenie o podstawowym wyposażeniu. W jego skład wchodzą zazwyczaj łóżko, szafa, stolik nocny i lampka nocna, lustro oraz łazienka. W zależności od ilości gwiazdek można w nim znaleźć także telewizor, radio i czajnik. Pokój standardowy sprawdzi się na pobyt wakacyjny dla par lub singli. Rodziny z dziećmi również ze względów finansowych często wybierają ten rodzaj noclegu.  
  • Studio (studio)  to jedno pomieszczenie, w którym znajduje się sypialnia, pokój dzienny i aneks kuchenny. Do studia przynależy oczywiście łazienka. Ta opcja zadowoli rodziny z dziećmi. Mogą one wtedy spać w osobnym pomieszczeniu, a rodzice cieszyć się wolnymi wieczorami w pokoju dziennym. Taki wybór sprawdzi się również dla singli lub par wybierających się na dłuższy pobyt w dane miejsce na przykład w podróż służbową.
  • Apartament (suite) to luksusowe wnętrza składające się z kilku pomieszczeń – sypialni, pokoju dziennego, kuchni lub aneksu kuchennego i łazienki. Apartament zadowoli prawdopodobnie każdego. Będzie dobrym wyborem zarówno dla pary jak i rodziny. Koszty jego wynajęcia są jednak znacznie wyższe od standardowego pokoju i studia.

Wymienione typy pomieszczeń hotelowych mogą różnić się także pod względem wyposażenia. Standard mebli i sprzętów zależy od ilości gwiazdek hotelowych. Wystrój wnętrz będzie jednak uwarunkowany ilością pomieszczeń na przykład przynależnym aneksem kuchennym.

Typy pokoi hotelowych różnią się pod różnymi względami. Nie każdy będzie nam odpowiadał. Ważne jest aby przed wyborem noclegu zastanowić się nad własnymi potrzebami.

One Reply to “Różnice: pokój hotelowy, studio i apartament?

  1. Najlepiej wypoczywa mi się w dużych apartamentach, w których do dyspozycji mam własną kuchnię. Jak jest urządzony w stylu loftowym, to w ogóle niczego więcej mi nie potrzeba.

Comments are closed.