Wypoczynek

Rodzaje kwater nad morzem

Polskie morze to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Wypoczynek ten cieszy się także coraz większą popularnością wśród obcokrajowców. Każdy turysta lubi spędzać urlop inaczej. Niektórzy preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu, a inni wolą odpoczywać opalając się na plaży i pływając w morzu. Ważny jest również wybór miejsca noclegowego. Nad polskim morzem istnieją różne rodzaje kwater, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni obiekt dla siebie. Do wyboru są między innymi pokoje gościnne w agroturystykach lub pensjonatach, apartamenty hotelowe, domki letniskowe, a nawet kempingi czy pola namiotowe.  

Hotele to miejsca wybierane głównie przez ludzi młodych oraz rodziny z dziećmi. W obiekcie wypoczywa bardzo dużo osób jednocześnie. Goście mogą dobrać do siebie rodzaj wyżywienia, a także różnego typu udogodnienia i dodatkowe usługi. W większości hoteli znajduje się basen z dostępnymi leżakami a często osobna dla hotelu plaża z barem i obsługą.

Pensjonaty charakteryzuje bardziej rodzinna atmosfera. Można w nich wypocząć od hałasu i ludzi. Wybierają je głównie rodziny z dziećmi i ludzie starsi. Posiłki można przygotowywać samemu lub wykupić wyżywienie przygotowane przez właścicieli obiektu. Zazwyczaj są to pyszne, domowe posiłki. Pensjonaty mogą być oddalone nieco od morza. Do ogólnodostępnej plaży trzeba więc nieco dojść.

Domki letniskowe to kolejna możliwość noclegu nad morzem. Sposób ten wybierają grupy znajomych lub zaprzyjaźnione rodziny. Domki są wieloosobowe – zazwyczaj może w nich wypoczywać od 4 do 8 osób. Kwatery umieszczone są na odgrodzonym, zielonym (często zalesionym) obszarze. Takich domków może się tam znajdować kilka a nawet kilkanaście. Dla gości dostępne są często boisko do gry w siatkówkę czy miejsce na ognisko. Taki wypoczynek charakteryzuje niepowtarzalny klimat.

Najodważniejsi wybiorą się pod namiot. Jest to specyficzny i jednocześnie bardzo atrakcyjny rodzaj noclegu. Wybierają go młodzi ludzie, pary w średnim wieku, a także rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Posiłki trzeba przygotować samemu często na piecyku gazowym podłączonym do butli z gazem. Kąpiel i toaleta dostępne są w osobnych budynkach. Niegdyś blaszane baraki zastępują dzisiaj coraz częściej ładnie wyremontowane łazienki. Z tym rodzajem wypoczynku wiąże się jednak ryzyko brzydkiej pogody. Jednak coraz częściej na polach namiotowych można znaleźć świetlicę a także inne atrakcje, z których można korzystać podczas deszczowego dnia.

Niezależnie od tego jaki rodzaj kwatery wybierzemy musimy dobrać ją do potrzeb swoich i swoich towarzyszy.

One Reply to “Rodzaje kwater nad morzem

  1. Nad morzem to najlepiej znaleźć coś niedaleko od plaży. Zawsze sprawdzam dokładny adres i czy przypadkiem domki nie są położone kilka kilometrów od hotelu, który jest nad morzem. Potem do samego hotelu na śniadanie trzeba kilkadziesiąt minut spaceru.

Comments are closed.