Wakacje

Hotel przyjazny zwierzętom

Planując wypoczynek poza miejscem zamieszkania musimy pomyśleć o swoich pupilach. Pies czy kot nie może zostać sam w domu. Istnieją oczywiście specjalne hotele dla zwierząt, do których można zapisać zwierzaka, jednak nie wszystkim ta opcja odpowiada. Niektórzy nie mają zaufania do takich placówek, inni boją się tak długiej rozłąki ze swoim czworonożnym przyjacielem. Na szczęście istnieją hotele przyjazne zwierzętom. Można więc zabrać psa lub kota ze sobą. Coraz więcej hoteli zezwala na zakwaterowanie w pokoju czworonogów. Istnieją jednak specjalne obiekty przystosowane do goszczenia właścicieli i ich zwierząt.To wspaniała wiadomość dla miłośników swoich pupili.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny hotel warto przejrzeć jego regulamin. Są w nim określone konkretne zalecenia i zasady dotyczące pobytu psów i kotów. Zazwyczaj obiekty akceptują obecność wyłącznie domowych psów i kotów. Dodatkowo musimy sprawdzić czy nasz pies nie znajduje się w wykazie ras psów agresywnych. Spis widnieje w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku. Do niebezpiecznych należą: Pit bull terrier, Dog z Majorki, Buldog amerykański, Dog argentyński, Dog kanaryjski, Tosa inu, Rottweiler, Akbash dog, Anatolian karabash, Moskiewski stróżujący oraz Owczarek kaukaski. Właściciele tych psów nie będą mogli skorzystać z usług hotelowych niezależnie od tego czy pies jest rasowy czy nie.

Rezerwując pobyt w obiekcie należy podać dane psa lub kota, między innymi rasę, wiek, aktualną wagę, wzrost i płeć zwierzęcia. Podczas pobytu zaś należy posiadać aktualny wykaz szczepień naszego zwierzęcia.

Za pobyt naszego pupila w obiekcie zostanie doliczona dodatkowa opłata, a także bardzo często kaucja. Jest ona zabezpieczeniem dla właściciela obiektu przed koniecznością pokrycia szkód związanych z ewentualnymi zabrudzeniami i zniszczeniami. Po wymeldowaniu gości z czworonogiem z zajmowanego pokoju obsługa sprawdzi wnętrze. właściciele będą musieli ponieść. wszystkie szkody, które powstaną w wyniku pobytu psa lub kota.

Przy obiektach hotelowych i pensjonatach przyjaznym zwierzętom często dostępne są specjalne sale zabaw i wybiegi. Takie obiekty znajdują się najczęściej w miejscach zielonych, posiadających przestrzenie do spacerowania z pupilami.

One Reply to “Hotel przyjazny zwierzętom

  1. Nie każdy hotel idzie na ustępstwa i to zrozumiałe. W okresie wiosennym zwierzęta gubią sierść zmagazynowaną ze względu na zimę. Więc to oznacza więcej sprzątania a też nie oszukujmy się, zapach po zwierzętach nie zawsze jest piękny.

Comments are closed.