Wakacje

Jak zachować się w hotelu? Savoir vivre.

W miejscach publicznych obowiązują pewne zasady zachowania. Taki savoir vivre obowiązuje także nas, innych gości oraz obsługę w hotelu. Mimo iż mieszkanie w hotelu zazwyczaj wiąże się ze spędzaniem przez nas urlopu to nie zwalnia nas to z obowiązku odpowiedniego zachowania.

Poniżej wskażemy kilka podstawowych wyznaczników, o których nie możemy zapomnieć nawet podczas wypoczynku w obiekcie hotelowym. Przede wszystkim warto być życzliwym. W obiekcie mamy do czynienia z obsługą oraz innymi ludźmi. Zapewne podczas pobytu spotka nas wiele dobrego, mogą jednak zdarzyć się niezręczne czy nawet nieprzyjemne sytuacje. Rozwiązując problemy z życzliwością pokażemy naszą klasę, a także więcej zyskamy w kontakcie z obsługą.

Naszym obowiązkiem jako gości hotelowych jest przestrzeganie ciszy nocnej. Zaczyna się ona o godzinie 22.00 i trwa do godziny 6.00. W tym czasie nie wolno zachowywać się głośno, a na korytarzach należy mówić półszeptem.

Podobnie należy zachowywać się w hotelowym barze i restauracji. Można kulturalnie rozmawiać podczas posiłków. Nie należy krzyczeć i głośno dyskutować. Rodzice powinni przypilnować swoje dzieci. Podczas spożywania posiłków z tak zwanego szwedzkiego stołu nie nakładajmy zbyt dużej ilości jedzenia. Zawsze można pójść po dokładkę, a zostawione pokarmy zostaną wyrzucone. Pamiętajmy, że nie wolno wynosić jedzenia ani napojów z restauracji.

Kulturą osobistą powinniśmy się wykazać we wszystkich miejscach ogólnodostępnych. Należą do nich również basen i leżaki. Nie jesteśmy w hotelu sami, więc nie rezerwujmy leżaków i nie stawiajmy parawanów na wydzielonej hotelowej plaży.

W pokoju hotelowym możemy się czuć najbardziej swobodnie. Musimy jednak dbać o meble i sprzęty, które się w nim znajdują. Jeśli coś się zepsuje należy poinformować o tym obsługę i nie naprawiać na własną rękę. Ściany pokojów nie są dźwiękoszczelne dlatego starajmy się ograniczyć hałasy, głośną muzykę oraz intymne odgłosy.

Wymienione zasady to tylko wybrane z wielu dobre zachowania. Należy się do nich stosować podczas wypoczynku w hotelach i innych obiektach noclegowych.

One Reply to “Jak zachować się w hotelu? Savoir vivre.

  1. W kraju jest dobrze ale gorzej z zachowaniem się poza granicami własnego państwa. Tym bardziej, że to zazwyczaj jedyny wyjazd w roku dla większości a jak jeszcze alkohol jest w cenie pobytu..

Comments are closed.